Spořicí účty mBank: aktuální úrok a podmínky
mBank nabízí na spořicích účtech až 4,21 % p. a. (mSpořicí účet Plus pro vklad do 250 000 Kč při splnění podmínek „Příjem 15 000 Kč měsíčně“ a „5× platba kartou měsíčně“). Při vkladu 100 000 Kč to po 15% dani dělá 3 579 Kč ročně. Sazby kontrolujeme každý den, tyto jsou ověřené k 16. 10. 2026.
Aktuální sazba a pásma
mSpořicí účet Plus
| Výše vkladu | Sazba p. a. |
|---|---|
| do 250 000 Kč | 4,21 % |
| 250 000 – 500 000 Kč | 4,01 % |
| 500 000 – 3 000 000 Kč | 3,41 % |
| nad 3 000 000 Kč | 3,21 % |
- Bez splnění podmínek: 0,00 %
- Sazba garantovaná do 31. 10. 2026
- Ověřeno k 16. 10. 2026
mSpořicí účet (základní)
| Výše vkladu | Sazba p. a. |
|---|---|
| celý vklad bez limitu | 3,01 % |
- Sazba garantovaná do 31. 10. 2026
- Ověřeno k 16. 10. 2026
Kolik vyděláš se 100 000, 500 000 a 1 000 000 Kč
Efektivní sazba je vážený průměr sazeb přes pásma pro danou částku, výnos je za rok po 15% srážkové dani. Pořadí je mezi všemi 16 sledovanými spořicími účty, kliknutím ho otevřeš ve srovnání.
| Vklad | Efektivní sazba | Čistý výnos za rok | Pořadí |
|---|---|---|---|
| 100 000 Kč | 4,21 % | 3 579 Kč | 2. z 16 |
| 500 000 Kč | 4,11 % | 17 467 Kč | 2. z 16 |
| 1 000 000 Kč | 3,76 % | 31 960 Kč | 2. z 16 |
Výnosy platí při splnění podmínek „Příjem 15 000 Kč měsíčně“ a „5× platba kartou měsíčně“. Bez nich se vklad neúročí.
| Vklad | Efektivní sazba | Čistý výnos za rok | Pořadí |
|---|---|---|---|
| 100 000 Kč | 3,01 % | 2 559 Kč | 12. z 16 |
| 500 000 Kč | 3,01 % | 12 793 Kč | 11. z 16 |
| 1 000 000 Kč | 3,01 % | 25 585 Kč | 8. z 16 |
Podmínky pro nejvyšší sazbu
mSpořicí účet Plus
- Příjem 15 000 Kč měsíčně
- 5× platba kartou měsíčně
mSpořicí účet (základní)
- Bez podmínek
Výhodnější alternativy pro tvou částku
Spořicí účty jiných bank s vyšší efektivní sazbou než nejlepší účet mBank při dané výši vkladu, bez investiční varianty.
Při vkladu 100 000 Kč
| Účet | Efektivní sazba | Čistý výnos za rok | Navíc za rok | Podmínky |
|---|---|---|---|---|
| Česká spořitelnaSpořicí účet | 5,20 % | 4 420 Kč | +841 Kč | s podmínkami |
Při vkladu 500 000 Kč
| Účet | Efektivní sazba | Čistý výnos za rok | Navíc za rok | Podmínky |
|---|---|---|---|---|
| Česká spořitelnaSpořicí účet | 4,16 % | 17 689 Kč | +222 Kč | s podmínkami |
Při vkladu 1 000 000 Kč
| Účet | Efektivní sazba | Čistý výnos za rok | Navíc za rok | Podmínky |
|---|---|---|---|---|
| VÚB bankaSpoření bez limitů (SK)Bez domicilu: slovenská 19 % daň | 3,80 % | 32 300 Kč | +340 Kč | bez podmínek |
Na co si dát pozor
- mSpořicí účet Plus: sazba 4,21 % platí jen pro prvních 250 000 Kč, vyšší částky se úročí nižšími sazbami podle pásem v tabulce výše.
- mSpořicí účet Plus: sazbu dostaneš jen při splnění podmínek „Příjem 15 000 Kč měsíčně“ a „5× platba kartou měsíčně“. Bez nich se vklad neúročí.
- mSpořicí účet Plus: sazba je garantovaná do 31. 10. 2026, potom ji banka může změnit.
- mSpořicí účet (základní): sazba je garantovaná do 31. 10. 2026, potom ji banka může změnit.
- Úroková sazba spořicího účtu není pevná, banka ji může změnit.
Pohlídej mi sazby mBank
Když mBank změní sazbu, pošleme ti e-mail. Ozveme se, jen když se něco skutečně stane.
Časté otázky
Jaký úrok mají spořicí účty mBank?
mSpořicí účet Plus: až 4,21 % p. a. pro vklad do 250 000 Kč při splnění podmínek „Příjem 15 000 Kč měsíčně“ a „5× platba kartou měsíčně“. mSpořicí účet (základní): 3,01 % p. a. Při vkladu 100 000 Kč dělá čistý výnos po 15% dani až 3 579 Kč ročně. Sazby jsou ověřené k 16. 10. 2026.
Jaké jsou podmínky pro nejvyšší sazbu?
mSpořicí účet Plus: je potřeba splnit podmínky „Příjem 15 000 Kč měsíčně“ a „5× platba kartou měsíčně“. Bez nich se vklad neúročí. mSpořicí účet (základní): žádné, sazbu 3,01 % dostaneš bez podmínek.
Do jaké částky platí nejvyšší úrok?
mSpořicí účet Plus: nejvyšší sazba 4,21 % platí pro prvních 250 000 Kč, vyšší částky se úročí nižšími sazbami (4,01 %, 3,41 %, 3,21 %). mSpořicí účet (základní): sazba 3,01 % platí pro celý vklad bez limitu.
Údaje vycházejí z veřejně dostupných informací bank a ověřujeme je každý den. Před rozhodnutím si ověř aktuální podmínky přímo u banky. Jak srovnáváme